Jaký sedací vak koupit dětem

Barevný

Sedací vak pro děti by měl být především barevný. Děti velmi citlivě reagují na barvy, mnohem citlivěji, než dospělí, a tak jim dopřejte to, co je přirozené. Zapomeňte na vaky šedé a černé, které mohou vyvolávat depresi a úzkosti a zapříčinit i další psychické problémy, které si vaše ratolesti rozhodně nezaslouží. Věnujte pozornost barvám sytým a pestrým, ostatně ty budou prospěšné i vám samotným.

fialový vak

Některé vaky se vyrábí jako oboustranné, ve dvou barvách, kdy je otočíte tak, abyste usedali na barvu, která vám momentálně vyhovuje. Barevné kombinace mohou být například modrá se žlutou, zelená s tyrkysovou, červená s růžovou atp.

sedací vak

S nylonovým potahem

Až se budete rozhodovat, jaký sedací vak pro děti Beanbag.cz pořídit, zaměřte svou pozornost na nylonový potah. Nylon je totiž poměrně příjemný na dotek, ale zároveň nesmírně pevný a houževnatý. Děti se po něm mohou povalovat, skákat na něj, mohou s ním posouvat po zemi a různě ohýbat, aniž by utrpěl nějakou újmu. Nylon snese i drápky koček a psů a je docela pravděpodobné, že vydrží mnohem více zátěže, než klasická sedací souprava.

Vnitřní výplň

U sedacích vaků velmi záleží i na tom, co je uvnitř. Máte-li zájem jít přírodní cestou a využít materiálů, které lidé měli dříve pro výrobu slamníkových matrací k dispozici, budete odkázáni na seno, slámu, obilné slupky nebo rýži či fazole. Teoreticky je toto řešení možné, ale z praktického hlediska nesmírně nevýhodné. Seno a sláma jsou špatně tvarově ohebné a nezajistí vám takové pohodlí, jaké byste od sedacích vaků očekávali, a obilné slupky nebo dokonce samotné fazole jsou natolik těžké, že by i poměrně malý vak vážil více, než půl metráku.

V současné době je jedinou rozumnou cestou výplň z polystyrenových EPS kuliček, které jsou velmi lehké a tvárné, a díky tomu můžete vak snadno přenášet a tvarovat do celé řady zajímavých řešení.

Doporučené články