Jím a přesto hubnu

Každý den se na nás z internetu, televize, rozhlasu a různých časopisů hrnou návody na to, jak rychle a zaručeně účinně zhubnout. Pokud jsou nám nabízeny různé medikamenty a jiné zázračné prostředky, většinou se jedná o podvody nebo alespoň neseriózní produkty.
§  Každý člověk, který se řadí k druhu homo sapiens, určitě pochopí, že nelze do sebe nasoukat pár pilulek a pak se s nadbytečnými kily jen spokojeně loučit.
§   A mezitím si dopřávat vše, co má rád.
Prvním prohřeškem, kterého se mnozí hubnoucí dopouštějí, je držení hladovky. Pro naše tělo je nevhodné a škodlivé jak přejídání, tak i naopak hladovění.
socha bamberg

Ranní půlhodinka dělá divy

Ať to budeme brát z které strany chceme, nakonec stejně přijdeme na to, že to bez pohybu prostě nepůjde. Jestliže si třikrát týdně zacvičíte, nebudete se muset v jídle téměř omezovat. Cvičení bude dostatečné po půl hodinách. Mnozí lidé cvičí večer v domnění, že se musejí zbavit nadbytečných kalorií, které se v nich nahromadily v průběhu celého dne.
o   Odborníci doporučují cvičit raději ráno.
o   Spíše si přivstat a nabudit pohybem svůj organismus už od rána.
Jedno pravidlo ohledně zmíněného hladovění však přeci jen platí.
–         Tělo by nemělo dostat po dvanáct hodin nic k snědku.
–         Pochopitelně je pro to ideální čas přes noc.
–         Takže zapomeňte na mističku s oříšky, brambůrky nebo soletkami, kterou si pravidelně připravujete k večernímu sledování televize.
–         Jestliže máte během noci potřebu pít, sáhněte po obyčejné vodě.
měření obvodu břicha
Když už hovoříme o nápojích, rozhodně se nemusíte vyhýbat kávě. Sice to není nápoj, který by byl zcela z oblasti zdravé výživy, ale je velice vhodný na vaše trávení a urychlení metabolismu. Tím se v těle neukládají nežádoucí tuky. Jeden šálek kávy po jídle vyřeší problém na další tři hodiny. Káva musí být samozřejmě černá. Nemá v ní být ani mléko a ani cukr.

Doporučené články