Konec vztahu není nikdy jednoduchý, nedělejte to však těžší, než to je!

Odejít ze vztahu není nikdy úplně snadné a pro každého je to velmi těžké a emotivní. Zvláště pak, když chce rozchod jen jeden z partnerů. Co si promyslet? 

Konec vztahu není nikdy jednoduchý, nedělejte to však těžší, než to je! 

Nic jako přátelský rozchod nebo jako rozchod po domluvě snad neexistuje, a pokud ano, tak jen opravdu ve výjimečných případech. Všichni si tím někdy prošli, ať už z jedné nebo z té druhé strany. Smířit se s rozchodem je těžké, mnohdy je ale mnohem těžší se rozcházet, než kopačky dostat. Jak říci partnerovi, že už ve vztahu nadále být nechcete? Jak povědět někomu, s kým jste toho tolik prožili, že každý chcete něco jiného a už dále spolu být nemůžete? Je vlastně možné rozejít se s partnerem na úrovni, bez křiku, výčitek a možná i v přátelském duchu? 

muž a žena

Buďte upřímní, vždy a bez výjimek

Říci pravdu, je asi to nejtěžší, každopádně je to nejlepší, co můžete udělat. Pro sebe i pro druhého. Důstojný rozchod nikdy nemůže proběhnout, když nebudete mluvit napřímo. Ono to bolet bude, možná, že i pláč a křik se dostaví, pokud ale do budoucna uvažujete o tom, že byste ještě mohli mít nějaké lepší vztahy, je to nevyhnutelné. Zejména pokud se rozcházíte s partnerem, se kterým máte i společné děti, budete muset myslet na to, že se budete vídat dál, že budete muset být v kontaktu a často budete spolupracovat. Když si tak budete lhát a nepřiznáte pravé důvody rozchodu, může to v budoucnu představovat obrovský problém, i když se tím ulehčil samotný rozchod. Vytahovat nakonec staré věci a otvírat staré rány, je mnohem horší. 

hádka partnerů

Dá se to ještě zachránit? 

Dost často rozchod oddalujeme, což je přirozené, pokud se bojíme toho, že to bude bolet. Pak se ale může stát, že vztah začneme zbytečně ničit ještě více nebo na sebe budeme navzájem házet špínu a nadávat si. Obviňování, výčitky a staré křivdy, to opravdu není nejlepší konec. Vztah tak ještě více utopíte, takže na tuhle obranu zapomeňte, rozchod si naplánujte a zvažte, zda to skutečně chcete.  Pokud tomu tak skutečně je, ze vztahu prostě chcete odejít, napevno se rozhodněte, kdy to bude, a neustupujte. 

Doporučené články