O vztazích v práci

Dnes bych chtěla něco říci o vztazích. Vztah je utváření si s někým nějaké silnější pouto. Ať už to je vztah negativní, nebo pozitivní. Může být vztah mezi matkou a dítětem, nebo mezi partnery, nebo mezi lidmi na pracovišti a tímto bych se dneska chtěla zabývat. Mít dobrý vztah na pracovišti s lidmi je strašně moc důležité, především ve školce, kde pracuji já. Protože ve školce je člověk s učitelkami každý den v kontaktu. Není to jako v kanceláři, nebo někde, kde s ostatními zaměstnanci téměř nepřijdete do styku. Ovzduší v práci je dost důležité pro naši psychickou pohodu a radost.

dlaně

Pokud cítíme nějaké napětí, postupem času se nám bude v práci špatně fungovat, čím více na nás bude někdo vyvíjet nějaký tlak, o to hůř se budeme soustředit. Momentálně řeším takovou situaci v práci, u které si myslím že už vypadá spíš jako nějaká šikana. Pořád mě někdo kontroluje, opravuje, cokoli udělám je špatně. Dneska jsem dokonce na papíře dostala napsané své negativa a pozitiva. Co bych měla správně dělat. Je dobré tyto situace řešit, otevřeně, mluvit o tom co nám vadí a co nám není příjemné, ale otázka zní, pomůže to vždycky? Já šla třeba s kůží na trh a řekla jsem všechno co mi vadí a dopadlo to ještě hůř, než mělo.

práce

Všechno se akorát otočilo proti mně. Protože manipulátoři přesně ví co a jak v určité chvíli proti vám použít. Proto je nejlepší bránit se, obhajovat si svůj vlastní názor a pamatovat si co vám tito lidé říkají, když se vás snaží dostat do úzkých. Pak ale také otázkou je, jestli se za každé okolnosti dá šikana řešit jinak než odchodem z práce, podle mě v některých situacích ne. Jsou totiž lidi, se kterýma se mluvit nedá. Manipulátoři si vždycky najdou nějakou výmluvu a dokážou všechno dost dobře okecat. Jsou lidi, se kterýma se domluvit normálně nedá. Proto je často nejlepší zvážit odchod z práce a najít si něco jiného. 

Doporučené články