Jak se obléknout na cvičení?

Cvičení je oblíbenou aktivitou mnoha z nás. A je to dobře, jelikož pravidelný pohyb by měl být pro nás samozřejmostí. Víte ale, že vaše oblečení na cvičení může hodně ovlivnit váš sportovní výkon nebo to, jak se při něm i po něm cítíte?

Oblečení si vybírejte především dle jeho funkčnosti. Některé tkaniny, které se používají pro výrobu oblečení. Některé vlhkost vsají do sebe, jiné ji umí odvádět a držet dále od těla. Takové látky pomáhají udržet vaše tělo při cvičení relativně v chladu. Právě látky odvádějící pot jsou vhodné na cvičení, protože je logické, že se při cvičení budete hodně potit.

posilování

Jedna z nejpoužívanějších látek na oblečení, bavlna, není například na cvičení vůbec vhodná. Takové oblečení rychle nasaje pot a ten se nemá kam odpařovat. Oblečení bude poté na vás těžké a příliš vlhké.

Vyhněte se také materiálům, které jsou na bázi gumy nebo s přídavkem plastu. Ty budou vaše tělo během cvičení udržovat až v příliš vysoké teplotě.

Oblečení by pro vás mělo být hlavně pohodlné a pokud možno volné, abyste se v něm snadno hýbali. To ale neplatí pro všechny sporty. Třeba na běhání nebo jízdu na kole jsou naopak vhodné úbory, které budou více přiléhavé. Stejně tak jóga nebo pilates si žádají oblečení jako přiléhavá trika, tílka a legíny.

cvičení

Jestli máte v oblibě cvičit venku, bude se vaše oblečení měnit dle ročního období. Nikdy počasí nepodceňujte. V létě volte lehké oblečení, v kterém vám nebude horko. Pro ženy to mohou být kraťase nebo krátké legíny a tílka, pro muže prodyšná trika a taktéž krátké kalhoty. Dobrým tipem mohou být třeba mužské šortky C-store.

V zimě pamatujte, že se musíte teple obléci, ale že v průběhu cvičení vám stoupne tělesná teplota. Proto je lepší oblečení na sebe vrstvit, abyste si mohli případně nějakou tu vrstvu sundat a dosáhnout většího tělesného komfortu.

Doporučené články