Proč je důležité znát BMI

Zdravý životní styl, dostatek pohybu, vyvážená strava, péče o duševní zdraví, dostatek spánku, práce se stresem, pozitivní mysl to vše souvisí se zdravým životním stylem. Někomu se dodržování zásad zdravého životního stylu daří lépe, někomu to jde hůře. Někdo to nezkouší vůbec a žije si podle toho, jak mu to aktuálně vyhovuje. Někdo zas naopak až příliš moc řeší zdravý životní styl a zapomíná i na jiné věci. Proto je potřeba držet určitou rovnováhu. Hlavně u dodržování zásad být v pozitivním naladění, užívat si to, mít koníčky, naplněný život, při kterém se budete těšit na další den.

vyvážená strava

Ale samozřejmě je životospráva velmi důležitá. Protože právě z jídla získává tělo energii a dostatek živin. Díky tomu pak je energie třeba právě i na cvičení. A zde je ten problém. Nastávají otázky kolik toho za dnes sníst? Co vlastně jíst? Co nejíst? Kdy už nejíst? Jak často jíst? Podobné otázky. Protože právě díky nepravidelnému stravování, chybným návykům a také špatně zkombinovaným potravinám nemusí docházet k redukci a udržení ideální váhy.

A dostáváme se k další otázce a tou je, jaká je tedy ideální a zdravá váha? Jelikož je každé tělo jedinečné a jinak vysoké, tak je třeba si svoji ideální váhu vypočítat díky BMI kalkulačce. BMI vlastně ukazuje, jak na tom člověk je v poměru své výšky a váhy. Jeho vzorec je následující: BMI = tělesná váha (kg) / tělesná výška na druhou (m). Díky tomu uvidíte, zda je vaše váha ideální, nebo máte podváhu či už nadváhu. Na tom lze začít následně stavět a začít řešit svoji váhu. Pokud je váha ideální, tak víte, že je třeba si ji dále udržovat.

zdravý pohyb

Je možné si nechat od odborníků pomoci a poradit. Sestavit si jídelníček přímo na míru pro vás. Ale jídlo není vše. Je třeba také zdravý pohyb. Ten totiž pomáhá nejenom k redukci či udržení váhy, ale pomáhá také tělo udržovat v dobré kondici, posilujete celý organismus a ještě pohybem budujete i své psychické zdraví. Pohyb je tak součástí i duševní hygieny. Pohyb tělo i krásně zpevní a udržuje ho v dobré formě. Vše souvisí se vším a tak nezapomínejte i na to, že i emoce hrají velkou roli. Proto je třeba pracovat jak na těle, tak i na svém psychickém zdraví.

Doporučené články