„Je to domácí?“


Zdravá strava, hlavně plnohodnotná a bez chemie!  Po takovém jídle toužíme a vyhledáváme ho čím dál častěji. Slýcháme, když u někoho doma jíme něco dobrého, nebo někdo u nás otázku: „Je to domácí?“ Když ano jsou všichni spokojení a dotazují se na prodejce, nebo zda jste chléb upekli a vajíčka zda jsou od slepičky chované v dobrých podmínkách.  Konverzace na toto téma vede každá rodina, domácí produkty se stávají vyhledávanější.
 domácí zavařeniny
Marmeláda
Pamatujete si takovou tu marmeládu, kterou jsme jedli u babičky k snídani? Otevřeli jsme tu „zavařovačku“ s nápisem Jahodová. Vůně, která Vám připomene, jak jahody opravdu voní – prostě jahodově! Snědli jsme všechny krajíce, které nám babička namazala, protože to bylo tak moc dobré.
Můžeme si tu voňavou marmeládu udělat doma, potřebujeme jen čerstvé jahody (nejlépe z vlastní zahrádky), trocha medu na oslazení, špetku agaru (přírodní želatina), rozmačkat a dát vařit. Pak už jen plníme do sklenic, uzavřeme a otočíme dnem nahoru, než vychladne. Snadno, zdravě a rychle budeme mít tu Jahodovou, co dělávala naše babička.
 zeměkoule na větvi
Označení „Bio“
Bio produkty jsou výrobky rostlinného nebo živočišného původu, musí být na ně vystaven certifikát. Jsou to potraviny z produktů, které jsou vyrobeny ekologicky dle zákona. Musí splňovat požadavky zdravotní nezávadnosti, výroba bez chemikálií, umělých hnojiv. Dbejte na řádné označení produktů tzv. eurolistem  a zemí původu produktu. Produkty nadepsané „bio“ nebo „eko“, nemusí být vůbec zdravé, a proto kontrolujte kvalitu potravin.
 chov skotu
Živočišné produkty
Dáme půl království tomu, kdo nám prodá domácí vajíčka. Od slepic, které jsou spokojené a dobře živené. Maso z kvalitního domácího chovu, kde se krávy pasou na louce a prasata mají čisté chlívy. Chceme kuřata, která vyrostla a nabrala na váze, protože zobala kvalitní potravu. Proto kupujme české domácí produkty, cena odpovídá kvalitě! Buďme zdraví a dopřejme si kvalitní potraviny.

Doporučené články