Elektrická kytara

Začátky

Někoho hra na hudební nástroj opravdu baví, takže se jí klidně věnuje dlouho léta. Samozřejmě to jaký nástroj Vás okouzlí je čistě individuální, přičemž naučit se dá leccos. Koníček je to rozhodně hezký a v dnešní době se takové odreagování od běžných starostí rozhodně hodí. Nyní se trochu více zaměříme na elektrickou kytaru, přičemž ta je v dnešní době dost oblíbená.

Elektrická kytara

Pochopitelně nikdo hned po jejím prvním uchopení nezahraje náročnou písničku, protože to chce cvičit a stále se zlepšovat. Jako první potřebujeme kytaru, protože trénování doma je rozhodně důležité a počítejte s tím, že mu budete muset věnovat nějaký ten svůj čas. Kytara by měla být dostatečně kvalitní a správně seřízena. Y tím se nemusíme tolik trápit, protože se dá koupit ladička. K ní je potřeba pořídit třeba kombo, které má zesilovač u reproduktor, takže dosáhneme dobré hlasitosti. Trsátko stačí do začátku nějaké obyčejné, ale pozor na správnou tloušťku, protože příliš tenké se může přibývat a podobně, což není na učení úplně ideální.

Pokrok

Rozhodně je dobré chodit na hodiny za odborným učitelem, protože s ním se budeme posouvat mnohem rychleji. Ví totiž, jak se efektivně učit hrát na hudební nástroj, upozorní nás na chyby a ještě k tomu rád pomůže. Nějaké ty finance to stojí, ovšem není to nic, co by se nedalo zvládnout. Je však zapotřebí trénovat i doma. Když nás hraní bude bavit a budeme poctivě trénovat, tak se budeme posouvat stále dál vpřed, takže zvládneme zahrát i náročnější skladby. V takhle stádiu byste nejspíše rádi využili potenciálu elektrické kytary a to v tom slova smyslu, že k ní můžete zapojit kytarové efekty.

Kytarový hráč

Rázem se ze zvuku stejného jako u akustické kytary stane třeba metalový nástroj. To nám umožní si elektrickou kytaru užít opravdu naplno. Velmi oblíbeným efektem je OCD Fulltone V2 Feedbackpedals, přičemž jedná se o úspěšně kvalitní zařízení. Výsledný zvuk je opravdu nádherný, přičemž přes internet si můžete poslechnout alespoň malou ochutnávku.

Doporučené články