Jak vyzdobit byt pomocí květin


Vánoční svátky jsou pro většinu lidí za námi a v následujících dnech či týdnech tak bude nutné postarat se o sklizení dekorací a vánočních ozdob a uvedení bytu do předešlého stavu. Takový byt ale často může být sice čistý a hezky uklizený, bohužel v mnoha případech je také chladný a neútulný. Jak takový problém můžete vyřešit právě pomocí květin a souvisejících dekorací se dočtete níže. Tradičním nápadem v domácích floristických snahách je výroba věnce. Před Vánoci se v mnoha domácnostech vyrábí věnec adventní, výjimkou avšak není ani věnec vyrobený pro svátky velikonoční, často obohacený o květy nebo menší křepelčí vajíčka a cena, která je dobrá či různé věnce s podzimní tématikou. Tuto dekoraci můžete umístit na vstupní dveře, komodu či jídelní stůl a věřte tomu, že svou jedinečností jistě upoutá mnohý obdivný pohled.

Fialová kytice

Byt lze také samozřejmě ozvláštnit velkým množstvím pokojových květin. Pokud se v této oblasti moc nevyznáte, zkuste se raději poptat na rady v květinářství, kde vám jistě pomohou vhodné adepty do vašeho obydlí vybrat a zároveň poradí s jejich péčí tak, aby váš byt svou krásou zdobily co nejlépe a pokud možno také co možná nejdelší dobu.

Kytice růžových růží

A pokud vás nebaví zdobit typický kruhový podklad pro věnec, nezoufejte. Krásně umí vypadat i mechová koule, která na rozdíl od polystyrenových či slaměných podkladů umí zamaskovat případné nedokonalosti zelenou mechovou barvou. Takovou kouli můžete využít k vánočním, velikonočním, ale i dušičkovým příležitostem, protože stačí jen zvolit správný styl zdobení a pokaždé vzejde na svět něco úplně nového. Jestliže jste tedy našli zálibu v květinách, vazbách a vším co s tímto souvisí, nebojte se pustit do domácí výroby a dát najevo svou kreativitu. Možná právě ve vás se skrývá nadějný florista, jehož výtvory se stanou oblíbenými u celé rodiny, přátel a známých!

Doporučené články