Jak probíhá zazimování nadzemního bazénu

S podzimem nás čeká příprava zahrady na zimu. A pokud máme bazén, bude v tom zahrnut i on. Zde však záleží na tom, o jaký typ se jedná. Zazimování nadzemního bazénu se totiž provádí úplně jinak než u toho zapuštěného. Tyto rozdíly vychází z jejich samotné konstrukce. Problém je zde především v tom, že u toho nadzemního je prakticky celá obnažená. Nemá tedy žádnou ochranu před chladem, sněhem a případnými ledovými kroupami. Pokud jej tedy chceme používat mnoho let, je potřeba se o něj postarat.

dítě v bazénu

Prvním, co je potřeba udělat, je vypuštění veškeré vody. Tím se liší od toho zapuštěného, kde se obvykle část nechává. Následovat by mělo důkladné vyčištění. I když jste se totiž o něj celé léto starali a máte kvalitní filtrační systém, je stejně více než pravděpodobné, že se v něm za sezónu nějaké nečistoty objevily. Přitom zároveň proveďte důkladnou prohlídku, abyste včas viděli případná poškození. Po vyčištění jej nechte důkladně proschnout. Z tohoto důvodu je vhodné tuto fázi provádět v době, kdy je slunečné počasí a na příštích pár dní se nepředpokládá nějaká změna. Samozřejmě takových dnů na podzim moc není, avšak stále se najdou, hlavně na jeho začátku.

i toto je nadzemní bazén

Proto se také vyplatí tyto procedury neodkládat. Je potřeba si přiznat, že v září, kdy dětem začne škola a skončí tropické teploty, se asi už moc často v bazénu koupat nikdo nebude. Můžeme jej tedy začít připravovat na zimu.

Poté, co vše pořádně vyschlo, jej složíme. Výhodou nadzemních bazénů je to, že je možné je relativně snadno složit a dát na bezpečné místo. Díky tomu je možné je lépe ochránit před mrazem. Jen je potřeba si uvědomit, že úložný prostor by měl být teplý, suchý a chráněný před myšmi, které si v zimě hledají úkryt v lidských obydlích.

Na jaře jej pak stačí jen vytáhnout, postavit a opět naplnit. Nemusíte se bát, zda zvládl zimu bez poškození. A to je nesporně výhodné.

Doporučené články