Jak se provádí čištění vzduchotechniky

Stále více lidí má doma klimatizaci, a není pochyb o tom, že jejich počet se bude s postupujícím globálním oteplováním stále zvyšovat. Počet tropických dnů, kdy se teploty budou blížit čtyřicítce, bude totiž stále narůstat. Ovšem pokud už si ji pořídíme, je jasné, že chceme, aby nám vydržela co nejdéle. K tomu je však nutné, abychom jí věnovali ostatečnou pozornost. A jednou z věcí, které je potřeba mít na paměti, je i pravidelná údržba.

zapínání klimatizac

Čištění vzduchotechniky taurisplus.https://www.taurisplus.cz/produkty-sluzby/cisteni-a-dezinfekce-potrubi-vzduchotechniky/cz však není zdaleka tak jednoduché. Většina z nás otře maximálně jen povrch, avšak důkladnou očistu neprovedou. Mnohdy to ani není v jejich silách. Zde se tedy rozhodně vyplatí zavolat odbornou firmu, která se právě na to specializuje. Jak si s tím poradí?

V první řadě vyndají a vyčistí, případně vymění filtr. Ten je standardně zabudován ve všech klimatizacích a podobných zařízeních a má za cíl zajistit, aby nám do domu proudil čistý vzduch bez prachových a jiných škodlivých částic. Jak však všichni víme, každý filtr má jen omezenou kapacitu, a je tedy nutné jej pravidelně měnit.

vnější část klimatizace

To však není vše. Prach se může usazovat také na stěnách trubek. I z těch jej tedy pracovníci odstraní speciálním přístrojem. Tak budete mít jistotu, že budete skutečně dýchat čistý vzduch, což značně snižuje riziko různých respiračních onemocnění.

Ovšem prach není jedinou věci, která se zde usazuje. Studený vzduch, který k nám skrz klimatizaci proudí, je poměrně vlhký. To samozřejmě vytváří ideální prostředí pro vznik plísní, zejména v okolí filtru, kde je shromážděno nejvíce prachu a jiných částic. Plísně mohou být samozřejmě velkým problémem, a proto je nutné jejich včasné odstranění.

Je tedy pochopitelné, proč se vyplatí péči o klimatizaci nezanedbávat. Proto je rozhodně ideální, pokud si ji necháte pravidelně prohlédnout a vyčistit. Prospěje to nejen vašemu zdraví, ale také vaší peněžence, neboť čistá klimatizace pracuje efektivněji. A to rozhodně není k zahození.

Doporučené články