Jaké hřiště vybrat pro vaše děti?

Děti milují a potřebují hraní. A mít možnost si hrát a cvičit venku je pro ně ještě lepší a to jak z psychického, tak i z fyzického hlediska. Pobyt na čerstvém vzduchu přispívá i k podpoře imunitního systému. Proto jestli uvažujete, zda bude vhodné pořídit dětem nějaké hřiště na zahradu, tak je to rozhodně dobrá volba.

Dětské hřiště na zahradě děti velmi ocení. Mít různé zábavné a herní prvky na své zahradě je velkou výhodou. Děti to zbaví, hřiště je jejich a tak si tam mohou stavět různé bunkry a udělat si domeček podle svých představ. Při pobytu venku si tak užijí spousty zábavy, procvičí si celé tělo i jemnou a hrubou motoriku.

dětské hřiště

Co by tedy na takovém hřišti nemělo chybět?

Tak hlavně jsou to různé druhy houpaček, skluzavka, pískoviště, ale i třeba dětský domeček, trampolína, lana, horolezecké stěny, mosty a další různé průlezky. Všechny tyto různé a zábavné herní prvky děti užijí v různém věku. S přibývajícím věkem můžete herní prvky obměnit, vyměnit za náročnější či dostavět a ztížit různé průlezky. Ale třeba takové houpačky děti využijí v jakémkoli věku. I adolescenti a dospělí lidé se rádi zhoupnou. Proto můžete pořídit větší houpačku i pro sebe a mít tak i zábavu pro sebe. Děti budou nadchnuty, když se budou moci houpat s vámi. Je to velmi uklidňující.

originální hřiště

Jaký typ hřiště pořídit?

U výběru různého typu hřišť myslete hlavně na to, co mají vaše děti rádi. Můžete tak být i velmi kreativní a pořídit jim třeba hřiště do nějakého motivu. Mít třeba průlezky do tvaru parní mašinky, kočáru, traktoru, apod. Také při výběru herních prvků myslete i na to, co vaše děti zajímá a co ocení. Samozřejmě je možné, že přibývajícím věkem se mohou měnit i preference. Proto je dobré tam mít vždy ty základní prvky, jako jsou houpačky, skluzavky, průlezky i pískoviště, které je pro většinu dětí různého věku.

Doporučené články