kdy máte šanci získat půjčku?

https://www.podnikatel.cz/clanky/cesi-loni-utratili-v-obchodech-na-300-miliard-kc/ 0cm 8pt“>Půjčky poskytují jak banky, tak nebankovní společnosti. Mohou být účelové nebo neúčelové. U účelových musíte prokazovat, na co jste peníze použili. Klasickým příkladem je třeba hypotéka, kdy dokládáte důkazy o rekonstrukci, koupi domu nebo bytu. U neúčelové je bance i nebankovním společnostem jedno, na co získané peníze použijete. Nemusíte dodávat žádný doklad, za co jste peníze utratili. Typickým příkladem je americká hypotéka, která má často velmi výhodný úrok. Jestli chcete vědět, kolik byste zhruba za svou hypotéku platili, vyzkoušejte si kalkulačku americké hypotéky.

peníze

Na co se tedy banka zaměřuje v případě, že žádáte o půjčku?

Rozhodně ji budou zajímat výše vašich příjmů. A to nejen těch, které získáváte v zaměstnání, ale všech, které tvoří váš domácí rozpočet. Mimo mzdu a plat to můžou být výdělky z podnikání, brigád, investic nebo třeba nájmy, pokud pronajímáte někomu nemovitosti. Toto je jeden z nejzásadnějších bodů, které banka posuzuje při žádostech o půjčku. Další podmínkou je, velmi logicky, že musíte být starší 18 let. I když u nás existují i studentské půjčky, i na tu musíte mít 18 let. Poskytuje ji třeba Komerční banka.

půjčka

Rozhodující jsou také vaše další závazky. Banka pečlivě zkoumá, zda máte finanční závazky i jinde. A nemusí se jednat o splácení klasické půjčky, může se jednat i třeba o to, že vlastníte kreditní kartu nebo máte na účtu nastavený povolený debet. Samozřejmostí je, že si banka projíždí insolvenční rejstřík a registr dlužníků. Pokud máte insolvenci nebo exekuce, na jakoukoliv půjčku můžete rovnou zapomenout. Jestli jste třeba rok, dva po tom, co vám exekuce nebo insolvence skončila, i tak máte smůlu. Záznam v těchto rejstřících budete mít dalších pět let. Poté teprve bude banka uvažovat o tom, že vám poskytne nějakou formu financován, a to i tu nejmenší.

Doporučené články