Podnikání mívá i potíže

Nikdo nemá na světě nikdy nic jisté. Ani soukromí podnikatelé. Ba dalo by se říci, že především soukromí podnikatelé. Ti se totiž mohou dostat do ekonomických problémů z nejrůznějších důvodů, včetně těch na nich nezávislých, a jakýkoliv problém pro ně může představovat nejenom problémy v soukromém životě, ale i riziko krachu jejich živobytí. A proto jsou to zřejmě právě podnikatelé, kdo se neustále žene za ziskem. Ti musí být vždycky v plusu, aby mohli vést normální život. A když se jim to někdy nepodaří? Pak se zkrátka musí pokoušet najít jakékoliv schůdné řešení. I kdyby mělo jít jenom o půjčku na přečkání zlých časů.

cizí peníze

Když se pak podnikatelé zajímají o půjčky, které by se daly využít pro záchranu jejich podnikání, nejednou ke své hrůze zjistí, že to je hodně nahnuté. Že se sice podnikatelské půjčky na našem finančním trhu také nabízejí, ale ty bankovní jsou vesměs nedostupné pro ty ze soukromníků, kteří jsou na tom neslavně. A že třeba na žádnou z bankovních půjček nedosáhnou proto, že mají třeba záznamy v registrech dlužníků nebo poměrně nízké výnosy.

A to pak znamená, že se nelze na pomoc od bank spolehnout. A je potřeba hledat pomoc jinde. Jenže kde?

cizí peníze

Samozřejmě se tu nabízí i nebankovní sféra. A zrovna nějaká nebankovní společnost může být nakonec podnikatelovým přítelem, který ho nenechá padnout. Ona se totiž hypotéka bez příjmu od nebankovní společnosti dá získat daleko jednodušeji než půjčka od banky. Nebankovní společnost tu totiž neklade takový důraz ani na výši žadatelových příjmů, ani na jeho registry dlužníků a záznamy v nich. Tady je rozhodující, zda může dát žádající podnikatel za půjčku do zástavy nemovitost. A když se tak stane, není problém poskytnout požadovanou sumu, a to třeba s až třicetiletou splatností.

A tak právě nebankovní hypotéka někdy podnikatele zachrání od krachu.

Doporučené články