Když je podnikatel v úzkých

U soukromých podnikatelů se jejich situace různí. A různě na tom nejsou jenom různí podnikatelé, ale i stejní lidé v různých obdobích. V jednu chvíli se někomu takovému daří přímo skvěle, ale jindy se tento klidně může topit v dluzích a propadat třeba i naprosté beznaději. A je samozřejmě logické, že lze závidět jenom těm, kterým se zrovna daří. A ti ostatní? Ti už se prostě musí nějak postarat o to, aby se dařilo i jim.

A je potom naprosto jasné, že když někomu ze soukromníků scházejí příjmy, a tedy i zisky, mohou to tito zachránit jedině tím, že se postarají o to, aby peníze zase měli. Což ovšem není vůbec hračka, protože soukromníkovi žádné peníze jenom tak někdo nedá. Ty se shánějí jen velice těžko. A někdy to dokonce vypadá naprosto beznadějně.

hrst mincí

Protože si jistě hravě domyslíte, jaké naděje mají podnikatelé s nízkými příjmy, záznamy v registrech dlužníků či exekucemi v bankách, které právě na tomto bazírují. Tam je to v podstatě beznadějné. Žádat o bankovní půjčku je v případě podnikatele v zoufalé situaci jako házet pověstný hrách na zeď. Tedy je to zcela marné počínání.

Jenže se takové peníze někde sehnat musí. A když je nedá banka, musí se najít někdo jiný.

stovky zlotých

A někdo jiný se také najít dá. Je to nebankovní společnost, u které i ti nejneúspěšnější podnikatelé mohou uspět díky tomu, že se zde nabízí nebankovní hypotéka. Tedy půjčka, u které se zaručuje její vrácení zástavou nemovitosti.

Když má soukromý podnikatel nemovitost, kterou by nabídl nebankovní společnosti jako záruku toho, že bude splácet, dá se mu tu klidně i hodně rychle a výhodně půjčit tolik peněz, kolik je dotyčnému zapotřebí. Tady se prostě jenom zastaví zmíněná nemovitost a pak už má podnikatel ony postrádané peníze třeba i do čtyřiadvaceti hodin. A na jejich splacení má za výhodných podmínek třeba až třicet let.

Doporučené články