Výběr kočárku

Hledáte vhodný kočárek pro vaše miminko? Na začátek je dobré si projít nabídky výrobců a podívat se tak, jaké kočárky se vyrábí, z jakých materiálů, v jakých barvách, stylů, v jaké cenové relaci a jaké výhody nabízí který výrobce. Díky tomu budete mít základní přehled. Dobré je také, když máte možnost si kočárek vyzkoušet. Můžete vyrazit přímo do obchodu, klidně i si zajet do větších měst, kde mají širokou nabídku různých typů kočárků. Tam si je můžete vyzkoušet a zjistit, jak se vám se kterým jezdí, zatáčí, manipuluje, jak vysoko si můžete dát řídítka a jak se vám u toho kočárek bude tlačit. U nižších maminek je také důležité, aby viděly přes střechu kočárku. Což u těch vyšších korbiček může být práv problém.

kočárek pro rodinu

Také vezměte v úvahu životní styl vaší rodiny. A i to vezměte jako kritérium při výběru kočárku. Můžete tak třeba vybrat sportovní kočárek, pokud víte, že budete s ním hodně cestovat, jezdit na výlety, do terénu a třeba s ním i běhat a trávit čas na horách. Někdy postačí jen městský kočárek s plastovými koly, který nemusí zdolávat náročný terén a který může být lehčí a skladnější a se kterým se vám dobře bude manipulovat.

rodinná procházka

V úvahu můžete vzít i pohlaví miminka a hledat třeba kočárek pro holčičku či pro chlapečka. Kočárky tak podle toho můžete hledat v určitých typických barvách. Dobré je, aby hlavně vnitřek kočárku nebyl v černé barvě. Můžete také zvážit i neutrální kočárek, který pak využijete i pro více dětí. Někdo naopak volí, že na každé dítě si koupí nový kočárek a ten původní prodá. Takže si pak klidně můžete pořídit přímo kočárek pro holčičku ve velmi krásných holčičích barvách. Ale i kluci mohou jezdit třeba v červeném kočárku. Můžete si totiž pořídit kočárek i podle toho, jakou máte rádi barvu vy. Nemusíte nutně mít kočárek v barvě podle pohlaví miminka, ale můžete si pořídit kočárek třeba v barvě červené, protože ji milujete.

Doporučené články