Buďte bdělí a předvídejte v životě problémy i tam, kde jsou skryté

a ad>

Lidský život není vůbec jednoduchý. S problémy se potýkáme odmalička, učíme se pracně chodit, zavazovat si tkaničky u bot, číst, psát a počítat, a když dospějeme, řešíme problémy v partnerských vztazích. Ale kdyby jen to, mnohdy se objeví na scéně událost, se kterou jsme jaksi nepočítali, a udělala nám pomyslnou čáru přes rozpočet.

instalatérský hasák

Havarijní čáry přes rozpočet v domácnosti

Představte si, že jste právě položili nový koberec a v průběhu noci, kdy spíte, praskl radiátor a větší část vody z topného systému na něj vytekla. Voda nebude samozřejmě čirá, ale téměř černá, protože uvnitř topení posbírá rez, bakterie a mnoho nečistot.

Anebo jste právě nachystali sváteční tabuli, máte pozvané hosty na narozeniny vaší dcery, a po spláchnutí toalety se v ní voda drží tři centimetry nad horní hranou a ne a ne odtéct. Nemáte ani sílu, ani náladu šťourat se v míse gumovým zvonem a zabořit v ní ruce až po lokty. Anebo jste po příchodu do sklepa s hrůzou zjistili, že na celé jedné stěně je mokrá mapa, ačkoli je zrovna léto a je vám jasné, že z vlhkosti to nebude. Někde prasklo potrubí, kolínko nebo mufna, a vy nevíte kde, a rozhodně se vám nechce oklepávat omítku a hledat závadu.

instalatér v akci

Jestliže vám některá z těchto situací nastavila vlastní zrcadlo a něco podobného jste prožili, určitě nám dáte za pravdu, že je moc dobře, že i instalatéři drží službu havarijního servisu nonstop po celý rok, podobně, jako hasiči nebo zdravotníci. Buďte proto bdělí a neusínejte na vavřínech, uvědomte si, že podobné problémy se mohou vyskytnout kdykoli, a bez varování, a tehdy už není moc času surfovat po Internetu a vyhledávat instalatéry ve vašem okolí, kteří by byli vaší spásou. Mějte na instalatéry zjištěný kontakt již předem a telefonní číslo si pro jistotu poznamenejte i někam na papír, nikoli pouze do mobilu. Pokud se vám přihodí problém, který bude vyžadovat rychlé řešení, každá minuta bude pro vás drahá.

Doporučené články